MARKA

LIVINGROOM jest marką doświadczonego producenta mebli tapicerowanych firmy DFM Sp. z o.o. z Warmii. Siedziba spółki znajduje się w Dobrym Mieście.

Założycielem i właścicielem firmy DFM Sp. z o.o. jest Roman Dariusz Kołakowski.

Wiedzę i doświadczenie zdobywaliśmy przy tworzeniu spółki Mebelplast S.A. Została ona założona w roku 1988, jako przedsiębiorstwo z wyłącznie polskim kapitałem. Specjalizując się w mega-sofach oraz modelach ze zdejmowanymi pokrowcami, Mebelplast szybko stał się czołowym polskim producentem i eksporterem wysokiej jakości mebli tapicerowanych.

W roku 2001 powstała spółka DFM Sp. z o.o. Dzięki możliwości prowadzenia działalności na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dynamicznie osiągnęła znaczący potencjał produkcyjny i rynkowy.

 

 

Będąc zawsze o krok przed konkurencją, firmy cechują się niepowtarzalnym, nowoczesnym designem, dając Klientom możliwość personalizacji nabywanego produktu o doskonałej jakości. Cechy te sprawiają, że są to niezwykle wysoko cenione meble tapicerowane w Polsce i na świecie.

Marka LIVINGROOM stała się dobrze znana polskim Klientom od swojego debiutu w roku 2005. Do roku 2013 firmowała swoim logo aż 17 firmowych salonów na terenie całego kraju, ulokowanych między innymi w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Lublinie.

Od roku 2013, po konsolidacji właścicielskiej, Spółki zacieśniły współpracę w zakresie koncepcji wspólnego rozwoju marki LIVINGROOM, w nowej formule i w nowych miejscach.

Rozpoczęliśmy szeroko zakrojoną akcję przemodelowania sieci salonów sprzedażowych LIVINGROOM. Wiemy jak ważne jest stworzenie możliwości bezpośredniego obejrzenia i przetestowania mebla.

Wzorcowym salonem marki, będący jednocześnie jej tak zwanym Concept Store, stał się otwarty w 2016 roku salon w Centrum Handlowym Jupiter w Warszawie, przy ul. Towarowej 22.

Dajemy kupującym dostęp do przeprowadzenia fachowej konsultacji ze sprzedawcą, pozwalamy na dotknięcie mebla, sprawiamy, że niepewność i wątpliwości związane z zakupem znikają, pozostaje tylko czysta przyjemność zakupów i radość z nowego produktu.

Piękne meble wymagają pięknej oprawy. Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do mebli uzupełniających, w tym stołów, krzeseł, stolików, komód, dywanów itp. Śledzimy światowe trendy i kierujemy się nimi podczas doboru naszych kolekcji. Nasz Concept Store skierowany jest do osób poszukujących nieoczywistych i oryginalnych pomysłów. Wiele dodatków wykonanych jest ręcznie z surowców pochodzenia naturalnego. Wykorzystujemy ekologiczne materiały.

To właśnie – jakość połączoną z przyjemnością dokonywania zakupów znajdzie każdy odwiedzający nasz Concept Store.

Dzięki temu oglądający może odbywać wspaniałą podróż przez style, kolory, materiały i faktury. Nasz salon LIVINGROOM to swoisty wybieg dla mebli i ich otoczenia, gdzie każdy z nich ma szanse doskonale zaprezentować swoje walory.

FILOZOFIA

Wygoda w pięknej formie

My home is my castle - dom jest moją twierdzą, parafrazując tę słynną sentencję my chcemy powiedzieć - mój dom jest moim azylem. Miejscem gdzie przychodzimy po całym dniu pracy, gdzie odpoczywamy, gdzie przeżywamy dobre i gorsze chwile, jemy posiłki, wychowujemy dzieci, przyjmujemy przyjaciół, gdzie po prostu ŻYJEMY.

W naszych domach zwykle otaczamy się przedmiotami, które lubimy, które są piękne, mają swoją historię, wiążą się z nimi wspomnienia, zachwyca nas ich design.

Meble LIVINGROOM stworzyliśmy właśnie z pasji do piękna, komfortu, wygody, ale także do zdrowego trybu życia, wiemy jak ważny jest odpowiedni balans pomiędzy aktywnością i wypoczynkiem, chcemy aby ten ostatni był najwyższej jakości i oprócz relaksu dawał jeszcze coś - dbał o zdrowie naszych Klientów. Dzięki naszym meblom jest to możliwe. Całość naszej filozofii domyka hasło LIVINGROOM - wygoda w pięknej formie.

KALENDARIUM

Od prawie 30 lat naszej działalności, najpierw jako Grupa producencka DFM Sp. z o.o. oraz Mebelplast S.A., a obecnie pod wspólnym szyldem spółki DFM Sp. o.o. odnosimy sukcesy na wymagających rynkach całego świata. Doceniono nas zarówno w Europie – m.in. w Polsce, Holandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, jak i po drugiej stronie globu - w USA, Kanadzie i Japonii.

Wszędzie tam, gdzie dla ludzi ważny jest niepowtarzalny klimat, indywidualny styl i wysoka jakość.

Na polskim rynku jesteśmy niezmiennie obecni i nadal dynamicznie się rozwijamy stale uzupełniając naszą ofertę.

Poniżej znajduje się kalendarium, które przedstawia w skrócie najważniejsze wydarzenia w historii naszej Grupy.

1988 - Powstanie MEBELPLAST Sp. z o.o. – firmy z całkowicie polskim kapitałem.

1990 - Po raz pierwszy wystawiliśmy wyroby na proeksportowych targach „Polskie Meble” w Poznaniu i rozpoczęliśmy eksport do Niemiec i Holandii.

1994 - Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przyznał nam po raz pierwszy świadectwo „DOBRY WZÓR” na niektóre wytwarzane meble.

1996 - MEBELPLAST został przekształcony w Spółkę Akcyjną. Otrzymaliśmy wyróżnienie BCC – Złotą Statuetkę „Lider Polskiego Biznesu”.

1997 - Otrzymaliśmy Pierwszy Diament do Złotej Statuetki BCC. Nasz eksport dynamicznie się rozwija, nasze meble znajdują odbiorców w Danii, Wielkiej Brytanii i USA. Odwiedził nas dr Otto i przyznał nam dyplom „Zaufany Dostawca”. Otworzyliśmy pierwszy własny salon meblowy w Olsztynie.

1998 - II Diament do Złotej Statuetki BCC i LAUR-u ATUTU WARMII I MAZUR ’98 – kolejne nagrody, które otrzymaliśmy. Rozpoczęliśmy proces wdrażania systemu zarządzania jakością wg PN-ISO 9001. Norwegia, Izrael i Grecja, to kolejne kraje, w których można kupić nasze meble.

2000 - Potwierdzenie audytem kontrolnym przez PRS i RW TÜV zgodności wdrożonego Systemu Zarządzania Jakością z PN-ISO 9001:1996. Otrzymaliśmy tytuł WYBITNY POLSKI EKSPORTER oraz LAUR ATUT WARMII I MAZUR 2000.

2001 – założenie spółki DFM Sp. z o.o. z zakładem produkcyjnym w Dobrym Mieście.

2002 – DFM rozpoczyna od podstaw budowę nowego zakładu produkcyjnego w Dobrym Mieście, na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

2003 - Przeniesienie produkcji DFM do nowo wybudowanego zakładu o powierzchni produkcyjno-biurowej ok. 20.000 m2.

2005 - Wprowadzenie nowej strategii dotyczącej salonów firmowych. Salony meblowe zyskują nowy, atrakcyjny wygląd i nazwę „Livingroom”, nadając im spójny charakter.

2008 - Rozpoczynamy współpracę ze znaną projektantką mody Evą Minge. Podczas francuskiego tygodnia mody Haute Couture, premierę ma kolekcja mebli Eva Minge for Livingroom. Nasze meble są ponownie doceniane przez ekspertów i klientów: Sofa RAVENNA zostaje wyróżniona tytułem "Meble Plus - Produkt 2008", a sofy SCALA, STRADA i CHANGE otrzymują wyróżnienia w konkurskie "Diament Meblarstwa 2008" organizowanym przez portal meble.pl.

2011 – MEBELPLAST prowadzi sprzedaż w 17 salonach marki LIVINGROOM na terenie całego kraju, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Lublinie.


2012 – DFM otrzymuje nagrodę za zajęcie I miejsca w rankingu Diamenty Forbesa w kategorii firm o obrotach 50-250 mln złotych w województwie Warmińsko-Mazurskim i zajmuje 11 miejsce na ogólnopolskiej liście Diamentów Forbesa.

2013 – MEBELPLAST i DFM podejmują strategiczną współpracę w celu zoptymalizowania kosztów produkcji oraz rozszerzenia oferty.

2013 – Spółka DFM Sp. z o.o. otrzymuje drugi raz z rzędu nagrodę za zajęcie I miejsca w rankingu Diamenty Forbesa w kategorii firm o obrotach 50-250 mln złotych w województwie Warmińsko-Mazurskim.

2014 – Zakończenie I etapu rozbudowy zakładu w Dobrym Mieście, w wyniku którego powstał magazyn o powierzchni ok. 10.000 m2 oraz przestronny showroom o powierzchni ok. 1.000 m2, przeznaczony na salon wystawienniczy dla Klientów biznesowych.

2014 – Spółka DFM Sp. z o.o. trzeci raz z rzędu otrzymuje nagrodę za zajęcie I miejsca w rankingu Diamenty Forbesa w kategorii firm o obrotach 50-250 mln złotych w województwie Warmińsko-Mazurskim.

2016 – Zakończenie II etapu rozbudowy zakładu w Dobrym Mieście. Obecnie powierzchnia produkcyjna wynosi ponad 60.000 m2. Powstały nowe linie produkcyjne oraz nowy wydział stolarni.

PRODUKCJA

Produkcja realizowana jest w trzech zakładach produkcyjnych:

  • Dobre Miasto, zakład produkcyjny o powierzchni ponad 60.000 m2
  • Olsztyn, zakład produkcyjny o powierzchni ponad 6.000 m2
  • Reszel, zakład produkcyjny o powierzchni ponad 6.000 m2

Taki podział umożliwia optymalizację procesu produkcyjnego poprzez ścisłe rozdzielenie funkcji zakładów. Specjalizacja poszczególnych fabryk pozwala na tworzenie mebli skierowanych do wielu różnych odbiorców. Profil produkcji obejmuje szeroki asortyment, który obejmuje zarówno reprezentacyjne meble do salonu, jak i praktyczne tapicerowane meble rozkładane oraz wygodne meble wypoczynkowe. Spółka DFM jest samodzielna i samowystarczalna w rozumieniu ściśle produkcyjnym.

Wszystkie etapy procesu powstawania mebla tapicerowanego przechodzimy w naszych fabrykach:

  • projektowanie mebli,
  • budowa i testy prototypów mebli,
  • obróbka drewna surowego,
  • przygotowanie drewnianych stelaży i stopek,
  • wykrój i formowanie pianki wypełniającej,
  • wykrój i szycie pokrowców z tkanin i skór,
  • tapicerowanie.

ZOBACZ JAK POWSTAJĄ NASZE MEBLE

Jesteśmy dumni z tego, że nasi pracownicy mają możliwość dysponowania najwyższej klasy parkiem maszynowym, w tym ultranowoczesnymi cutterami do tkanin i skór marki LECTRA.


W toku produkcji korzystamy z indywidualnie zaprojektowanego dla nas zintegrowanego systemu informatycznego, dzięki któremu jesteśmy w stanie z jednego stanowiska sterować całym procesem produkcyjnym.

Współpracujemy z certyfikowanymi dostawcami podzespołów, takich jak mechanizmy używane w elementach ruchomych mebla i podzespoły elektroniczne, wykorzystywane w fotelach z funkcjami relaksu i masażu.

Stawiamy na ekologię. Nasze meble produkowane są przy wykorzystaniu drewna certyfikowanego zgodnie ze standardami FSC®(Forest Stewardship Council®), wyprodukowanym na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych w odniesieniu do gospodarki leśnej.

NAGRODY

Spółki DFM oraz MEBELPLAST na swoim koncie posiadają liczne nagrody i wyróżnienia, wśród których znalazły się: 

 

 

 

INFORMACJA PRAWNA

1. Przedstawione na witrynie https://www.livingroom.pl kolekcje mebli oraz poszczególne meble z kolekcji nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. z 2014 r. poz. 121, z późn. zm.).

2. W szczególności producenci zastrzegają sobie możliwość dokonywania w meblach zmian konstrukcyjnych i technicznych wobec przykładów przedstawionych na witrynie.

3. Wymiary mebli są podane z tolerancją około +/- 5 cm.

4. Ze względu na ograniczenia wynikające z techniki zapisu cyfrowego oraz wyświetlania obrazu na poszczególnych urządzeniach elektronicznych, odcienie tkanin i skór oraz kolory drewna mogą odbiegać od rzeczywistych.

5. Aktualność i dostępność modeli mebli, a także asortyment tkanin i skór, prosimy sprawdzać na bieżąco w poszczególnych salonach sprzedaży.

6. Producent

DFM Sp. z o.o.
ul. Olsztyńska 21
11-040 Dobre Miasto

KRS Nr 0000000630

tel.: +48 89 615 36 50
fax: +48 89 615 36 80
kontakt e-mail: dfm@dfm.com.pl
 

INFORMACJA RODO

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.