Konstrukcja mebla – stelaż

Elementy konstrukcyjne oraz przenoszące duże obciążenia w stelażu wykonane są z drewna liściastego – buku. Buk to wysoka twardość w połączeniu z niespotykaną zdolnością do gięcia, jest twardy i ciężki, trwały, odporny na ścieranie, wytrzymały na działanie wody, mało elastyczny, łupliwy i łatwy w obróbce, dobrze się barwi i poleruje. Jest szeroko stosowany w meblarstwie (deski, okleiny, sklejki).

Elementy pomocnicze stelaża wykonane są z drewna iglastego, w tym z sosny i świerku.

Sosna - drewno sosnowe jest łatwe w obróbce, sprężyste, o dobrej wytrzymałości mechanicznej. Jest powszechnie wykorzystywane w stolarstwie. Drewno sosny zwyczajnej wykorzystuje się na okleiny wewnętrzne, stolarkę okienną i drzwiową, podłogi lub meble.

Świerk – drewno świerka jest lekkie, miękkie, ma średnie parametry wytrzymałościowe. Drewno świerkowe jest materiałem trwałym, gdy zostanie zastosowane w miejscach suchych i przewiewnych.

Stelaż jest nie tylko klejony, lecz również dodatkowo łączony elementami metalowymi. Ma to na celu wzmocnienie konstrukcji, podniesienie jej sztywności oraz odporności na naprężenia boczne i wzdłużne. Masz pewność że w trakcie użytkowania mebel nie stanie się skrzypiący, luźny, chybotliwy oraz że naturalna właściwość drewna litego, jaką jest skurcz i paczenie się, nie będzie miała wpływu na jego jakość po latach użytkowania.

Dzięki temu otrzymujesz mebel bardzo trwały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia stelaża, z zachowaniem możliwie niskiej masy własnej mebla.

Konstrukcja mebla - pianki

W siedziskach stosujemy różnorodne kombinacje wypełnień. Pianki wysoko elastyczne, różnego rodzaju połączenia pianek oraz kombinacje sprężyn (bonnel, microbonnel) i pianek (w tym pianki z pamięcią). Formatki te są umieszczone na sprężynach falistych zamocowanych przez elastyczne uchwyty w korpusie mebla.

Taka różnorodność pozwala dobrać indywidualne wypełnienie najlepiej spełniające Twoje oczekiwania względem komfortu i ergonomii.

Pianki w poduszkach oparciowych, w zależności od modelu, wypełnione są granulatem silikonowym, mieszaniną granulatu silikonowego z pianką szarpaną / ciętą, samą pianką ciętą lub mogą być wykonane z formatki piankowej. Rodzaj wypełnienia determinuje model, w którym został on zastosowany.

Jesteś twórcą własnego mebla

Rozpocznij swoją podróż przez świat oferty Livingroom od wyboru interesującej bryły. Wybierz spośród szerokiej gamy elementów jedno-, dwu-, lub trzyosobowych, puf czy narożników. Kolejne elementy są na tyle elastycznie posegregowane, że możesz z nich zbudować dowolny układ spełniający Twoje oczekiwania.

Oferujemy prosty i przejrzysty schemat, tak aby samodzielnie skomponować zestaw dokładnie odpowiadający Twoim potrzebom.

Na każdym etapie kompletowania zamówienia na bieżąco widzisz wymiary swojego mebla.

Funkcja spania

Nasze funkcje spania wykonane są z pianki oraz ze sprężyn falistych. Na Twoje życzenie otapicerujemy materac funkcji spania w tkaninie, w której wykonany jest cały mebel.

Dla Twojej wygody, po złożeniu, kółka pomocnicze chowają się, aby nie zakłócać kształtu Twojego mebla.

Podłokietniki

Kolejnym etapem przygody jest dobór podłokietników.

Mając wybór spośród kilkunastu różnych typów podłokietników na pewno wybierzesz wymiar, kształt i funkcjonalność najlepiej spełniające Twoje oczekiwania.

Jeśli wymiary pomieszczenia nie pozwalają na dopasowanie żadnego z proponowanych podłokietników, jesteśmy w stanie zaoferować (dla wybranych modeli), specjalnie dla Ciebie wykonany mebel, zakończony bez podłokietnika.

Wysokość brył

Wysokość stopek ma bezpośredni wpływ na wysokość całego mebla.

Umożliwiamy najbardziej ergonomiczne dopasowanie wysokości siedziska do Twoich potrzeb.

Regulowane podłokietniki

W naszej ofercie podłokietnik nie służy jedynie do podparcia ramienia.

Wybierz wersję z regulowanym kątem, a komfortowo oprzesz głowę podczas chwili popołudniowego relaksu.

Regulowane zagłówki

Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz dopasować wysokość zagłówka do własnych potrzeb.

Długi film, spotkanie ze znajomymi, chwila relaksu z ulubioną książką w ręku?

Wszystkie te czynności wykonasz w optymalnej dla siebie pozycji.

Różne głębokości mebli

Zadowolenie z użytkowania mebla na co dzień tworzy nie tyko jego wygląd.

Ergonomię tworzą detale nie widoczne na pierwszy rzut oka. Dobierz głębokość siedziska najlepiej spełniającą Twoje oczekiwania.

Większą głębokość polecamy dla osób o ponadprzeciętnym wzroście.

Funkcje relaks

Nasze meble zapewniają komfort na najwyższym poziomie. Możesz znaleźć w nich różnorodne funkcje relaks, które z łatwością dopasujesz do własnych potrzeb.

Odchylane oparcia, regulowane podnóżki, również przy wykorzystaniu silników elektrycznych, zadbają o Twój doskonały odpoczynek.

 

Wybór skór naturalnych

W naszej ofercie znajdziesz szeroką paletę skór naturalnych

Możesz wybierać spośród gatunków o mocnym, jednolitym rysunku, jak również skór semi oraz w pełni anilinowych, czy też skór typu „rancho”.

Każdy gatunek skóry dedykowany spełnia inne gusta, ale łączy je szlachetność i wyjątkowa optyka mebla.

Certyfikaty

Komfort użytkowania to nie tylko zastosowane rozwiązania techniczne oraz dokładne dopasowanie do Twoich potrzeb

Komfort to przede wszystkim spokój o jakość i trwałość.

W naszej produkcji używamy komponentów pochodzących wyłącznie od certyfikowanych dostawców oraz produktów o dokładnie sprawdzonych parametrach.

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.